Diş Beyazlatma

Diş yapısında (mine ve dentin tabakası) meydana gelen sigara, alkol gibi v.s etkilerden dolayı oluşmuş olan lekeleri temizleme işlemine diş temizleme veya diş beyazlatma denilmektedir. Günümüzde bilinen iki çeşit diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır.

Birinci yöntem; hastanın kendi kendine uyguladığı bir yöntemdir. Hekimin hastanın ağzından aldığı ölçüye göre dişlerinin üzerine takabileceği ince lastik kalıplar hazırlatır ve hasta bu kalıbın içerisine ilaç yerleştirerek dişlerin üstüne (tercihen uykuda rahatsızlık durumunda isteğe göre) 1 ile 4 hafta boyunca günde en az 6 ile 8 saat arasında takar.

İkinci yöntem ise, klinikte hekim tarafından yapılan lazer ile diş beyazlatma uygulamasıdır ve aşağıda şekilde yapılmaktadır;

Deneyimli hekim tarafından ağartıcı ilaç diş üzerine yerleştirilir ve dişin üzerine mavi / yeşil renkli ışık kaynağı belirli bir süre tutulur ve işlem bittiğinde sonuç hemen gözlemlenir.

Her iki yöntemde çok etkili olmasına rağmen tercih, diş temizlenmesinin uygulandığı alana etkisine, dişteki renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır.

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma ve Diş Temizleme Uygulamalarımız:

Bleaching Uygulaması
Detertraş Diş Temizliği
Lazerle Diş Beyazlatma
Işınlı Diş Beyazlatma
Lazerle Diş Temizletme
Diş Taşı Temizletme
Diş Tartarı Temizletme

Klinik olarak yapmış olduğumuz diş temizletme ve beyazlatma fiyatı tarifeleri, yapmış olduğumuz işleme göre lazerli diş temizletme ücretleri, ışınlı diş beyazlatma fiyatlarına göre ayrıca diş tartarı temizleme fiyatları tartarın ne derecede olduğuna göre diş tartarının temizleme ücreti belirlenir. Ayrıca ışınlı lazerle diş beyazlatma fiyatları en ucuz olarak tabir edebileceğiz fiyattır. Diş beyazlatma fiyat tarifesi ve lazer ile diş beyazlatma hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.